Запобігання булінгу та протидія вербуванню в соціальних мережах
Серед сучасної молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, агресивних проявів, зневаги в міжособистісних стосунках підлітків. Зростання рівня тривожності, доступ до неконтрольованого інформаційного простору, психологічний тиск підвищують ризики впливу булінгу, вербуванню та навіть втягнення в терористичні ідеології. З метою попередження булінгу, виховання безпечної поведінки 07 травня 2025 року в коледжі була проведена бесіда зі студентами на тему: «Запобігання булінгу та протидія вербуванню в соціальних мережах».
Практичний психолог Черновська Л.В. ознайомила здобувачів освіти з термінами «булінг», «кібербулінг», видами булінгу, правилами спілкування в колективі, способами реагування в ситуації булінгу. Для більш чіткого розуміння навела ознаки булінгу. Психолог назвала послідовність дій, які необхідно зробити, якщо студент став жертвою булінгу (цькувань), акцентувала на важливості своєчасного звернення по допомогу в разі виявлення проявів насильства або підозрілої поведінки. Також наголосила на безпечне і відповідальне використання Інтернету. Навела приклади й схеми вербування підлітків, психологічні техніки маніпуляцій, до яких вдаються зловмисники, вказала ознаки, які вказують, що підлітка залучають до протиправної діяльності.
Для проведення бесіди зі студентською молоддю теж були запрошені інспектори сектору ювенальної превенції в Чернівецькій області: Романюк Дмитро Іванович (лейтенант) та Мешкевич Станіслав Русланович (лейтенант). Представники поліції наголосили, що за вчинення булінгу (цькування) передбачається адміністративна відповідальність за статтею 173-4 КУпАП України, а також розповіли про порядок притягнення до відповідальності за такі дії. Надали практичні поради, як уберегти себе і своїх близьких від актуальних загроз сучасного суспільства – булінгу, вербування в злочинні угруповання.